KONST / Litografier / Litografi 14024221
nr 1402 4221
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 11/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
måndag 7 juni 2021
kl 20:09:07
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt